Krokuswy Szczecin27 marca 2018r. na Jasnych Błoniach odbyło się podsumowanie II międzyszkolnego konkursu na hasło chroniące szczecińskie krokusy organizowanego przez SP nr 48 w Szczecinie. Zgodnie z regulaminem celem konkursu była popularyzacja dbałości o przyrodę w naszym mieście, kształcenie odpowiedzialności za stan otoczenia oraz rozbudzanie wrażliwości artystyczno-literackiej u dzieci i młodzieży.

Laureaci konkursu osobiście umieścili tabliczki ze swoimi hasłami na krokusowych dywanach i odebrali nagrody.

Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły:

• 2 miejsce: JORDAN GRABOWSKI kl. 5 B

"W krokusy Szczecin się stroi, więc ich niszczyć nie przystoi".

• 3 miejsce: JULIA REIMER kl. 5C

Niech krokusy pięknie rosną, żeby miło było wiosną.

Sztafety wiosennePierwszy dzień wiosny 2018 roku  w naszej szkole tradycyjnie już powitaliśmy Sztafetą Wiosenną klas IV-VI. W rywalizacji udział wzięły 14 osobowe reprezentacje z każdej klasy, siedem dziewcząt i siedmiu chłopców. Z trybun rozlegał się głośny doping kolorowo i  często  fantazyjnie poprzebieranych kibiców. Walka była wyrównana, a emocje chwilami sięgały zenitu. Uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Mimo śniegu za oknem oficjalnie uznaliśmy, że wiosna nadeszła, a nasze serca rozpaliły promienie wirtualnego słońca i  dodały nam energii na kolejne tygodnie. Sztafeta Wiosenna to  promocja zdrowego trybu życia i cieszymy się, że tak dużo osób bierze w niej udział. Do zobaczenia w przyszłym roku!

III Koncert charytatywnyW piątek 2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II odbył się III Iskierkowy Koncert Charytatywny pod hasłem „Muzyka otwiera serca”. W auli szkolnej przez blisko dwie godziny wybrzmiewały znane i lubiane utwory w tradycyjnych lub nowatorskich wykonaniach.

Bezpieczny internetW lutym w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się do obchodów DBI.
Głównym celem programu było zapoznanie uczniów z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą Internet oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego korzystania z sieci, uświadomienie zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu.
Przez cały tydzień (5-9 lutego) w klasach IV – VI na zajęciach komputerowych, informatyce i godzinach wychowawczych przeprowadzono lekcje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy. Główny temat w tym roku to „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Dzień babci i dziadka14 lutego mieliśmy zaszczyt zaprosić naszych dziadków i babcie na przedstawienie a także mały poczęstunek. W związku z tym, że tego dnia były także Walentynki to miłość unosiła się w całej szkole. Dziadkowie dostali mały upominek, spędzili z nami czas i mamy nadzieję - świetnie się z nami bawili. Dziękujemy za przybycie.

Pszczelarze w przedszkoluKto to jest pszczelarz? Kim jest truteń? Jakie testy przed wejściem musi przejść pszczoła? Ile kwiatów odwiedza pszczoła zanim uzbiera pyłku na jedną kroplę miodu? Na te i inne pytania odpowiedzi poznały przedszkolaki i zerowkowicze naszej szkoły, bowiem 27 lutego gościliśmy Pana Pszczelarza z Pasieki Boża Iskierka.

bal kl i iiiSerdecznie zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją autorstwa Daniela Wójcika z przebiegu balu klas I - III, któy odbył się w naszej szkole.

Tydzień matematykiW styczniu w klasach 1-3 odbył się Tydzień Matematyki. Pierwszoklasiści w ramach swoich lekcji wykonywali różne „niepodręcznikowe” zadania matematyczne. Uczniowie klas drugich i trzecich w czasie jednej, ustalonej godziny mogli codziennie odwiedzić jedną z ośmiu sal matematycznych.