SpotkanieW poniedziałek 4 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się autorskie spotkanie z pisarką Moniką Marin. W spotkaniu udział wzięły klasy piąte i szóste.
Monika Marin jest szczecińską pisarką i dziennikarką,  autorką  m.in.  trylogii „Kroniki Saltamontes”.
Autorka opowiedziała uczniom naszej szkoły o historii trylogii, o warsztacie pisarskim,  o inspiracjach, o poszukiwaniach rysownika, a co za tym idzie, o ukrytych talentach, które mamy w sobie, a tak często nie jesteśmy ich świadomi. Ponadto Monika Marin przedstawiła się nam jako motocyklistka, podróżniczka i kierowca wyścigowy.


 
Uczniowie biorący udział w spotkaniu, zadawali pytania dotyczące twórczości i planów na przyszłość autorki. Mogli uzyskać wskazówki do swoich pierwszych prób pisarskich. Dowiedzieli się, że pisać można zawsze i wszędzie, a co najważniejsze,  że „ Nie da się pisać w oderwaniu od życia…”.
Po ciekawej prelekcji uczniowie  ustawili się w długiej kolejce po autograf pisarki. Większość z nich przyszła na spotkanie z własnymi egzemplarzami „Kronik Salamontes”. Tak zabezpieczony wpis Moniki Marin pozostanie w ich domowych biblioteczkach na długie lata.

To było wyjątkowe spotkanie z wyjątkową osobą, do tego przebiegało w niezwykle przyjaznej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.