wopr 20190630 1074469016Dnia 17 czerwca 2019 r. grupy zerowe odwiedzili ratownicy  WOPR i poprowadzili zajęcia na temat „Bezpieczne wakacje nad wodą”.  Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, poznawały zasady bezpiecznej kąpieli, opalania się, a także kiedy nie należy korzystać z kąpielisk.  Uczestniczyły także w ćwiczeniach na fantomie w udzielaniu pierwszej pomocy.

Spartakiada przedszkolaków 07.06.2019r.7 czerwca w hali sportowej szkoły odbyły się zawody dla naszych najmłodszych uczniów. Zaczęliśmy od rozgrzewki, a następnie każda grupa przedszkolna miała do wykonania osiem zadań.  Dzieci poznawały kolejne konkurencje z różnych  dyscyplin sportowych i dobrze się bawiły. Zawody dostarczyły wiele emocji i uśmiechów. A na zakończenie każde dziecko otrzymało medal, dyplom i drobny upominek.

Zachowania wobec niebezpiecznego zwierzęcia6 czerwca 2019r. miało miejsce spotkanie dzieci z przedszkola z przedstawicielami policji oraz z ich podopiecznymi psami. Tematem spotkania było „Zachowania wobec niebezpiecznego zwierzęcia”. Dzieci poznały postawy obronne: drzewo i żółw.  Pokazano także tresurę psów i sposób ich nagradzania. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, które przeprowadzili policjanci z udziałem psów.

Wycieczka do MarianowaDnia 3 czerwca grupy zerowe udały się na warsztaty do Marianowa, do Domu Chleba. Na miejscu dzieci wyrabiały ciasto na chleb, wykrajały ciastka na podpłomyki. Zapoznały się także z walorami odżywczymi mąki, a także uczestniczyły w przejażdżce po uroczej miejscowości jaką jest Marianowo.
Na koniec skosztowały pizzę oraz swoich wypieków. Szczęśliwi i pełni wrażeń, wszyscy wróciliśmy do przedszkola.

Leśny...Dnia 10 czerwca 2019 r. odbyły się zajęcia w grupach zerowych z edukacji przyrodniczo – leśnej z udziałem leśnika p. Agaty Cyms z Nadleśnictwa Trzebież . Tematem zajęć był „Leśny savoir vivre…czyli jak zachować się w lesie”. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci zdobyły wiele nowych wiadomości na temat życia lasu.

Wyjście do filharmonii8 stycznia uczniowie grup zerowych wzięli udział w koncercie ,,DoNuta taktuje”, który odbył się w szczecińskiej Filharmonii. Celem wyjazdu było wprowadzenie dzieci w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z muzyką poważną w filharmonii. Uczniowie zapoznali się z wyglądem i nazwami poszczególnych instrumentów, wzięli aktywny udział w koncercie oraz  współtworzyli nowe kompozycje dźwiękowe.

Unia Europejska16 maja 2019r. w grupach zerowych pan Marek Chabior przedstawiciel RODM-u przeprowadził zajęcia patriotyczne. Dzieci dowiedziały się, że 1 maja 2010 r. Polska wstąpiła do UE i w tym roku przypada 15 rocznica Polski w UE. Dzieci pokazywały i nazywały flagi niektórych państw należących do Unii Europejskiej. Następnie otrzymały kolorowanki i kolorowały flagi państw. Na zakończenie od Pana Marka dzieci otrzymały drobne niespodzianki.

Wizyta w Polskim Radiu Szczecin9 maja 2019 r. grupy zerowy zwiedzały pomieszczenia w budynku Polskiego Radia Szczecin i zapoznały się z pracą dziennikarzy. Podczas zwiedzania miały okazje na żywo wysłuchać nadawanych wiadomości. Na koniec naszej wycieczki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z redaktorem.

Symbole Uni Europejskiej28 marca 2019r. w grupach zerowych odbyły się kolejne warsztaty z RODM-u, które przeprowadził Pan Marek Chabior. Dzieci przypomniały symbole narodowe Polski i wymieniły symbole Unii Europejskiej: flaga koloru niebieskiego, a na jej tle 12 gwiazdek, hymn „Oda do Radości”. Dowiedziały się, że maskotka Syriusz jest również symbolem UE. Dzieci wysłuchały hymnu UE i na zakończenie kolorowały maskotkę UE – Syriusza. Na zakończenie otrzymały drobne upominki.