rada rodzicowInformujemy, iż wysokość składek na Radę Rodziców nie uległa zmianie w stosunku do lat ubiegłych i wynosi:

 • 90 zł dla rodziców, których do szkoły uczęszcza jedno dziecko
 • 70 zł od dziecka dla rodziców, których do szkoły uczęszcza dwoje dzieci
 • 50 zł od dziecka dla rodziców, których do szkoły uczęszcza troje dzieci
 • rodzice, których do szkoły uczęszcza czworo lub więcej dzieci są z opłacenia składki zwolnieni

Informujemy również iż klasy, w których do końca października liczba wpłat będzie równa bądź przekroczy 90% liczby uczniów klasy, do końca grudnia b.r. otrzymają zwrot w wysokości 20% wartości wpłaconych składek do dyspozycji klasy.

Rodziców prosimy o przekazywanie składek skarbnikom klas, do których chodzą dzieci, a skarbników prosimy o przekazywanie składek wyłącznie przelewem na konto Rady Rodziców:

Rada Rodziców SP35
Bank Pocztowy
68 1320 1830 7800 0195 2000 0001

Jednocześnie prosimy o wysyłanie list wpłat pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prosimy rodziców o niedokonywanie wpłat bezpośrednio na konto Rady Rodziców (poza sytuacjami nadzwyczajnymi), gdyż może to znacznie utrudnić nam rejestrację wpłat.

Jeśli jednak z jakiegoś względu będą państwo musieli dokonać bezpośredniego przelewu prosimy aby w tytule znalazła informacja, że jest to składka na Radę Rodziców, imiona i nazwiska dzieci oraz klasy do których uczęszczają.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, iż jako prezydium Rady Rodziców mamy za sobą pierwszy bardzo intensywny dla nas miesiąc pracy. W tym czasie nasze działania skupiały się na:

 • organizacji pracy prezydium po ostatniej reformie oświaty (likwidacji gimnazjum)
 • opracowaniu sposobu lepszego zabezpieczenia środków finansowych będących w dyspozycji Rady Rodziców
 • udostępnieniu pozostałych po ubiegłorocznych szóstoklasistach szafek oraz przygotowaniach do zamówienia nowych szafek w tym przeznaczonych do zainstalowania w budynku dawnego gimnazjum
 • opracowaniu rozliczenia finansowego za rok szkolny 2016-17, na podstawie dostępnych nam dokumentów oraz przekazaniu ich organom ścigania do postępowania w sprawie przywłaszczenia części środków finansowych z opłaconych składek na rzecz Rady Rodziców przy SP 35

Podjęliśmy również decyzję, iż poprawienie bezpieczeństwa środków finansowych w naszej dyspozycji będzie odbywało się dwutorowo poprzez:

 • zwiększenie ogólnej przejrzystości finansów Rady Rodziców
 • maksymalne ograniczenie wysokości kwot gotówkowych, którymi operują skarbnicy prezydium

Podjęliśmy już działania w tym celu:

 • wydzieliliśmy na osobne subkonto wpływy i wydatki dotyczące obsługi szafek
 • nie przyjmujemy wpłat gotówkowych
 • wypłaty środków z kont bankowych zostaną ograniczone tylko do niewielkich kwot stanowiących tzw. „pogotowie gotówkowe” na bieżące potrzeby RR

Z zebranych na Radę Rodziców środków finansowane były w ubiegłych latach nagrody w wszystkich konkursach szkolnych, imprezy szkolne: mikołaj, „Mam Talent”, Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej (etap szkolny), festyn osiedlowy, budżet dziecięcy, dzień sportu i inne działania samorządu szkolnego, wyjazdy na zawody sportowe, rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, narody książkowe na zakończenie roku. Od państwa wpłat zależy możliwość dofinansowania tych przedsięwzięć w bieżącym roku szkolnym.

Prezydium
Rady Rodziców